AKP ayağına ilk operasyon | Körfez Gazetesi
Şarampol’de şenlik var

Şarampol’de şenlik var

ATSO heyetinden nezaket ziyaretleri

ATSO heyetinden nezaket ziyaretleri

Öykü Ödülleri sahipleri belli oldu

Öykü Ödülleri sahipleri belli oldu

Tütüne çapraz denetim

Tütüne çapraz denetim

Uyuşturucu operasyonu

Uyuşturucu operasyonu

AKP ayağına ilk operasyon
AKP ayağına ilk operasyon

Türkiye genelinde benim takip edebildiğim kadarıyla FETÖ operasyonları siyasi ayağa, yani AKP’ye hiç bulaştırılmamıştı. Serik’te bu anlamda bir ilk yaşandı. FETÖ kapsamında yapılan Serik Genç İşadamları Derneği operasyonunda tutuklanan 21 kişiden ikisi AKP Serik İlçe Teşkilatı yöneticisi. Kim bunlar? Halkla ilişkilerden sorumlu ilçe başkan yardımcısı Halil Deligöz ve ARGE Başkanı Ömer Erdem. Daha da ilginci […]

Türkiye genelinde benim takip edebildiğim kadarıyla FETÖ operasyonları siyasi ayağa, yani AKP’ye hiç bulaştırılmamıştı. Serik’te bu anlamda bir ilk yaşandı. FETÖ kapsamında yapılan Serik Genç İşadamları Derneği operasyonunda tutuklanan 21 kişiden ikisi AKP Serik İlçe Teşkilatı yöneticisi. Kim bunlar? Halkla ilişkilerden sorumlu ilçe başkan yardımcısı Halil Deligöz ve ARGE Başkanı Ömer Erdem. Daha da ilginci bu kişilerin tutuklanmasına yol açan şikayet ve ifadenin sahibi de ilçe teşkilatı yöneticilerinden Musa Arıcı. Tutuklama tutanaklarında Arıcı’nın avukatı olduğu ileri sürülen Yaşar Topal ve avukat Rasim Demirkan da müşteki, yani şikayetçi olarak geçiyor.

O hurmalar şimdi tırmalıyor

Mahkemedeki ifadesinde 2001’de AKP’nin Serik’teki kurucularından olduğunu söyleyen Halil Deligöz, kendisinden 3 bin lira himmet isteyenleri kovduğunu belirttikten sonra diyor ki: “Musa Arıcı’yı (yani hakkında ifade veren kişiyi) tanıyorum, partide yönetimden arkadaşımdır. 2012 yılında çocuğumu Toros Kaynak Koleji’ne ekonomik olması nedeniyle verdim. 17-25 Aralık’tan sonra Akdeniz Yükseliş Koleji’ne daha çok ödeyerek aldım. Bosna Hersek gezisine eşimle birlikte gittik. 2011 yılında 5-6 kez toplantılarına katıldım. Dini sohbet oluyordu. Mithat Tayar, Fetullah Gülen’i övücü şeyler anlatıyordu; biz de hükümetin yaptığı politikaları konuşuyorduk. Dershane olaylarından sonra bir daha gitmedim”. Yani cemaatle sarmaş dolaş olunan dönemde her tür nimetinden faydalanılmış, o dönem yenilen hurmalar şimdi tırmalamaya başlayınca da, ‘yandım anam’.

Umreden gel, İspanya’ya git

2006 yılında AKP Serik İlçe Teşkilatı’nda yönetici olduğunu beyan eden Ömer Erdem de, kendisi aleyhinde ifade veren avukat Rasim Demirkan’ın 2005 yılında genel merkez tarafından ilçe yönetiminden alındığını söylemiş. Şöyle devam etmiş: “2010 yılından sonra Gülen Cemaati’ne ait Toros Kaynak Koleji’nin Urfa, Hindistan, Bosna Hersek ve Kırgızistan gezilerine katıldım. Umre ve İspanya gezisine de ailece gittim. Umreye 3 kez gittim. Bu veli gezilerini turistik amaçlı yaptım. Gizli tanıkların hayali olduklarını düşünüyorum. AKP’nin içini boşaltmak için böyle davranıyorlar. Ben AKP’nin neferiyim”. Falan filan işte… Gelsin umreler, gitsin İspanya’lar. Üstelik bir de gri pasaport iddiası var ki, partili bir esnafa hangi sıfatla verilmiştir, merak konusu. Her ne kadar Ömer Erdem bu pasaportu reddediyor olsa da, tanıklar yemin billah ediyorlar.

Tutuklu listesi AKP kaynıyor

İfadesinde, “SEGİAD Başkanı maalesef benim” diyen Salih Kul’un da içinde yer aldığı 22 kişiden 21’i tutuklandı. Avukat Selma Topçu ise küçük çocukları olduğu gerekçesiyle adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklanan liste AKP’li kaynıyor. Şöyle sıralayalım: Serik Sağlık Tesisleri ve Hizmetleri Derneği Başkanı Şaban Enis Hordacı; 2004 ve 2009 seçimlerinde AKP Serik Belediye Başkan Adayı ve eski il örgütü yöneticisi Ahmet Dolu; Antalya Barosu Disiplin Kurulu eski üyelerinden Baki Topçu; Emin Bozkurt; İnşaat Mühendisi Erdinç Işık; Hacı Kerim Topcu; AKP kurucularından ve Serik İlçe Yöneticisi Halil Deligöz; Hasan Sarı; Hilmi Tok; Hüseyin Alkan; Hüseyin Demir; SEGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Arıcı; Mehmet Barut; Mehmet Emin Civan; Murat Durmaz; Mustafa Akıl; Osman Ünal; AKP Serik İlçe ARGE Başkanı Ömer Erdem; Ömer Duyar ve Ramazan Güner… İfadelerde ilginç ayrıntılar var. Tanıklarıyla, sanıklarıyla tam bir cümbüş. Fakat bu operasyonu ilginç kılan, başta da söylediğim gibi, AKP’nin faal durumdaki yöneticilerine yönelik yapılmış ilk operasyon olmasıdır. Yani, “AKP’de FETÖ’cü yok” diyen bakanlar yalancı çıkmış durumda. Bunun da altını kalın çizgilerle çizmiş olalım.

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz