AKBÖHONDER'den 245 aileye gıda yardımı | Körfez Gazetesi
Girişimcilerin gözdesi ‘solucan gübresi’

Girişimcilerin gözdesi ‘solucan gübresi’

CHP’den Gençlik Çalıştayı

CHP’den Gençlik Çalıştayı

Yaşlılar Haftası etkinliği

Yaşlılar Haftası etkinliği

Şeker Portakalı Çocuk Etkinliği

Şeker Portakalı Çocuk Etkinliği

Uluslararası Hidrojen Teknolojileri Kongresi

Uluslararası Hidrojen Teknolojileri Kongresi

AKBÖHONDER’den 245 aileye gıda yardımı
AKBÖHONDER’den 245 aileye gıda yardımı

      Akdeniz Böbrek Hastalıkları ve Organ Nakli Sosyal Yardımlaşma Derneği (AKBÖHONDER) Ramazan Bayramı nedeniyle 245 aileye gıda yardımı yaptı. AKBÖHONDER’in düzenlediği yardım organizasyonunda Türkiye’nin ilk böbrek nakillisi ve dernek başkanı Mehmet Şahan, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Aydınlı, Prof. Dr. Suat Hayri Sanlı, başhekim yardımcıları, hastane başmüdürü Doç. Dr. Mustafa Yıldıran, […]

 

 

 

Akdeniz Böbrek Hastalıkları ve Organ Nakli Sosyal Yardımlaşma Derneği (AKBÖHONDER) Ramazan Bayramı nedeniyle 245 aileye gıda yardımı yaptı. AKBÖHONDER’in düzenlediği yardım organizasyonunda Türkiye’nin ilk böbrek nakillisi ve dernek başkanı Mehmet Şahan, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Aydınlı, Prof. Dr. Suat Hayri Sanlı, başhekim yardımcıları, hastane başmüdürü Doç. Dr. Mustafa Yıldıran, Türkiye’nin ilk yüz nakillileri Uğur Acar, Turan Çolak, dernek yönetim kurulu üyeleri, hasta ve hasta yakınları katıldı.

5 AYDA 100 BÖBREK, 23 KARACİĞER NAKLİ

Dernek bahçesinde yaptığı konuşmada, nakillerin önemli olduğunu söyleyen Başhekim Aydınlı, 5 ayda 100 böbrek, 23 karaciğer nakli gerçekleştirdiklerini, organ nakli merkezinin önümüzdeki dönemde farklı nakillerle de adından söz ettireceğini söyledi. Prof. Dr. Aydınlı, “Çıtayı her geçen gün yükseltiyoruz. Organ bağışı konusunda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Organ bağışı yapalım, organ bağışını her fırsatta anlatalım” dedi.

OLANIN OLMAYANA YARDIMI

35 yıl önce Türkiye’nin ilk böbrek nakillisi olarak tanınan Mehmet Şahan, her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyacı olanlara gıda yardım paketi dağıttıklarını söyledi. Şahan, “245 aileye dağıtılan yardım paketlerini hayırseverlerin yardımıyla alıyoruz. Durumu iyi olanların, ihtiyacı olanlara yaptığı bu yardımları, olanın olmayana yardımı olarak değerlendiriyoruz. Tüm hayırseverlerimize minnettarız” diye konuştu. (DHA)
 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz