Aile mezarlığı parçalandı | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Aile mezarlığı parçalandı
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 24 Ekim 2017 - 11:59:19
Aile mezarlığı parçalandı

  Alanya ilçesindeki bir mezarlıkta akrabalarının gömülü bulunduğu ve 3 aile tarafından kendi imkanlarıyla yapılan mezar mermerleri kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kırıldı, mezarlardaki isimlikler paramparça edildi. Mezarların halini gören aileler gözyaşlarını tutamayarak, yetkilerden yardım istedi.  Kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından dün gece saatlerinde Cikcilli Mezarlığı’nda Veysel Öz, Ali Kütük ve Bülent Kurt’un […]

 

Alanya ilçesindeki bir mezarlıkta akrabalarının gömülü bulunduğu ve 3 aile tarafından kendi imkanlarıyla yapılan mezar mermerleri kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kırıldı, mezarlardaki isimlikler paramparça edildi. Mezarların halini gören aileler gözyaşlarını tutamayarak, yetkilerden yardım istedi.  Kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından dün gece saatlerinde Cikcilli Mezarlığı’nda Veysel Öz, Ali Kütük ve Bülent Kurt’un akrabalarının gömülü olduğu ve kendi imkanlarıyla yaptığı mezar mermerleri, isimlikler paramparça edildi. Yapımına bir hafta önce başlayan ve son üstü kısmını tamamlamak için sabah erken saatte gelen 3 aile, balyozlarla kırılmış mezarları görünce büyük bir şok yaşadı. Bu durumum karşısında acılı aileler gözyaşlarını tutamazken, saldırıyla ilgili polis ekiplerinden ve yetkililerden yardım istedi. Polisin yaptığı çalışmalarda ise hale şüphelilerin izine rastlanmadı.

ÖZELLİKLE 3 MEZAR BALYOZLARLA KIRILMIŞ
Kardeşini geçen sene kaybettiğini belirten Bülent Kurt, bir yıl aradan sonra kardeşinin mezarını kendi imkanlarıyla mermer yapma kararını aldıklarını söyledi. Kurt,” Az çok bu işe elimiz yatkın ve eniştemin de bu konuda ustalığı var. Burada bir arkadaşımız daha var. Bu 3 ailenin mezarlığı beraber yapma kararı aldık. Nitekim de yapımına başladık ve son aşamasına geldik. Maalesef sabah gördüğümüz manzara bizi şok etti. Özellikle 3 mezar balyozlarla kırılmış. Başka hiçbir mezara zarar verilmemiş” dedi.

BİRİLERİNİN EKMEĞİNE TAŞ MI KOYDUK
Birilerinin ekmeğine taş konuldu sanılarak böyle bir olay yaşandığı öne süren Kurt,” Biz gereken şikayet başvurumuzu yaptık ve mezarlık müdürü ile de konuştuk. Bu konuyu ilgileneceklerini düşünüyorum. Ama söyle de bir konu daha var. Tekrar mezarları yapmış olsak yarın aynısının yaşanmayacağını nereden bilelim. Bunu bize, kim garantisini verecek. Şunu merak ediyorum. Bir insan mezardan ne ister. Yetkilileri acil sorunu çözmeye çağırıyorum. Burasının belli ki geceleri büyük bir sorunu var” diye konuştu.

ALLAH RIZASI İÇİN MEZARLARIN HALİNE BAKIN
17 yaşındaki oğlunu bir sene önce kaybeden ve mezarına yapılan bu çirkin saldırıdan dolayı göz yaşlarına hakim olamayan acılı baba Veysel Öz, bu rezilliği yetkilerinin görmesini isteyerek isyan etti. Öz,” Allah rızası için mezarların haline bakın. Siz bu sorunların üstesinden gelemiyorsanız, hakkımı helal etmiyorum. Olayın kimin yaptığı bile belli değil. Güvenlik kamerası yok ve güvenlik görevlisi yok” şeklinde konuştu. (İHA)

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz