AIDA operasının gündüz gösterimi | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

AIDA operasının gündüz gösterimi
AIDA operasının gündüz gösterimi

    ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (DOB), 24. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali’nin açılış eseri de olan ‘Aida’nın gündüz gösterimini 25 Kasım Cumartesi günü yapacak Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde 25 Kasım Cumartesi saat 15.00’da sahnelenecek Giuseppe Verdi tarafından bestelenen ‘Aida’ operasının dekoru Savaş Camgöz ve Özgür Usta, kostümü Savaş Camgöz ve Gazal Erten, […]

 

 

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (DOB), 24. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali’nin açılış eseri de olan ‘Aida’nın gündüz gösterimini 25 Kasım Cumartesi günü yapacak

Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde 25 Kasım Cumartesi saat 15.00’da sahnelenecek Giuseppe Verdi tarafından bestelenen ‘Aida’ operasının dekoru Savaş Camgöz ve Özgür Usta, kostümü Savaş Camgöz ve Gazal Erten, ışığı Mustafa Eski tarafından hazırlandı. Eserin koro yönetmenliğini Mahir Seyrek, koreografisini ise Armağan Davran üstlendi. Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri Kuzman Popov sahneye koyacak.

ROL ALANLAR

Üç perde olarak sahnelenecek eserde ‘Radames’ rolünü Koray Damcıoğlu, ‘Aida’ rolünü Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Feryal Türkoğlu, ‘Amneris’ rolünü Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Stare Çelebi, ‘Amonasro’ rolünü İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Murat Güney, ‘Ramfis’ rolünü Engin Suna, ‘Il Re’ rolünü Emre Aytekin, ‘”Un Messaggero’ rolünü Ferdi Uslu ve ‘Sacerdotessa’ rolünü Arzu Aydoğdumu canlandıracak.

ESERİN KONUSU

Mısır Firavunu, Habeşistan ile savaş halindedir. Mısır ordusunun genç kumandanı Ramades, Habeş kralının kızı genç ve güzel Aida’ya âşıktır, ancak onun kimliğini bilmemektedir. Habeş kralı Amonasro Teb kentine saldırınca Ramades komutasındaki Mısır ordusu karşı koymaya hazırlanır. Üzüntü içinde olan Aida gibi firavunun kızı Amneris de Ramades’e âşıktır ve ona zaferle dönmesi çağrısında bulunur. Eserin bilet fiyatları 20 ve 30 TL olarak belirlendi. Biletler, Haşim İşcan Kültür Merkezi opera gişesinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz