Ahmet Kumbul kararlı | Körfez Gazetesi
İki evden hırsızlık yapan şüpheli tutuklandı

İki evden hırsızlık yapan şüpheli tutuklandı

CHP’ye hayırlı olsun ziyareti

CHP’ye hayırlı olsun ziyareti

Eski özel kalem müdürüne FETÖ gözaltısı

Eski özel kalem müdürüne FETÖ gözaltısı

AKP Kumluca’da seçim

AKP Kumluca’da seçim

MMO’da seçim var

MMO’da seçim var

Ahmet Kumbul kararlı
Ahmet Kumbul kararlı

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul’un il başkanı adayı olduğunu daha önce birkaç kez yazdık. Hatta kendisine sorduğumuzu ve adaylıkta kararlı olduğunu da duyurduk. Son günlerde bir takım mahfillerden Kumbul’un adaylıktan vazgeçtiği, ilçe başkanı olarak devam kararı aldığı söylentileri kasıtlı olarak yayılmaya başlandı. Bunun üzerine yine sorduk, Kumbul çekilmediğini söyledi. Her ne kadar adaylığını resmen […]

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul’un il başkanı adayı olduğunu daha önce birkaç kez yazdık. Hatta kendisine sorduğumuzu ve adaylıkta kararlı olduğunu da duyurduk. Son günlerde bir takım mahfillerden Kumbul’un adaylıktan vazgeçtiği, ilçe başkanı olarak devam kararı aldığı söylentileri kasıtlı olarak yayılmaya başlandı. Bunun üzerine yine sorduk, Kumbul çekilmediğini söyledi. Her ne kadar adaylığını resmen açıklamasa da, delege seçimleriyle birlikte ortaya çıkan tabloyla birlikte ilan edecek. Yani 15 gün sonra filan. Ortada bir çekilme filan yok, tam aksine il başkanlığına kilitlenmiş bir çalışma var. ‘Çekildi’ söylentileri de belli bir adreste üretiliyor ve ayaklı gazeteler tarafından CHP mekanlarında dolaştırılıyor.

Muratpaşa’da Hasan Şahin sürprizi

Bu söylentiyi köpürtenlerin tezi de, Muratpaşa’ya Ahmet Kumbul çizgisini, daha doğrusu Genel Merkez’in siyasetini sürdürecek bir aday bulunamadığı iddiası. Yani birileri Kumbul’a, “Yerine geçecek birisi yok, sen o yüzden Muratpaşa’da kal” demeye çalışıyor. Oysa bu isim de ortaya çıktı. Kim? Hasan Şahin… Kimdir Hasan Şahin? CHP tabanı çok yakından tanır, ama CHP kulislerine uzak olanlar açısından hatırlatalım. CHP’nin efsane isimlerinden merhum avukat Çağdaş Şahin’in abisi. Birkaç günlük bir gelişmeden bahsediyoruz.  Yılların CHP’lisi Hasan Şahin, siyasi analizleri, yorumları, sürece ilişkin tahlilleri açısından da birçok CHP’linin bildiği, sevdiği, bilgisine ve görüşlerine başvurduğu bir isim. Aranan kan yani…

Ümit Uysal’ın endişeleri aşıldı mı?

Peki, bundan sonra ne olur? Muratpaşa’da adaylığını ilan eden Altan Kızıltan belli bir mesafe aldı. Arkasında, yanında, sağında, solunda oluşan ittifak da artık görünür hale geldi. Kimlerin destek verdiği, kimlerin karşı olduğu meydanda. Muratpaşa’da iki dönemdir Ahmet Kumbul’la temsil edilen ve ‘Kılıçdaroğlu çizgisi’ diye adlandırılabilecek siyaset tarzının belirsizliği de Hasan Şahin’in adaylığıyla birlikte aşılmış oldu. Bu gelişme Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı da rahatlatacak bir adım gibi görünüyor. Çünkü öncelikle Uysal’ın endişeleri vardı ve bu itirazlar da kulislere yansıyordu. Bu saatten sonra da geriye dönüş olmaz. Hasan Şahin’in etrafında bir toparlanma sağlanır ve Ahmet Kumbul’da il başkanlığı yolunda net adımlarını atar.

İl yarışında kartlar yeniden karılır

Ahmet Kumbul’un kararlılığı adı geçen il başkan adaylarının durumunu da etkileyecek tabii. Mesela üzerinde uzlaşma sağlanan tek aday olarak çıkmak isteyen Vahap Tuncer bu gelişme üzerine kenara çekilecektir. Aday olmak için nabız yoklayan mevcut il başkanı Mustafa Erdem de çıkmaz. Yani Kılıçdaroğlu siyasetinin adayı Ahmet Kumbul olur. Tabii Genel Merkez başka bir ismi sahaya sürmezse. Muhtemelen Kumbul’un kafasındaki tek soru işareti de bu. Kumbul’u adaylıktan sadece Genel Merkez’in alacağı başka bir karar vazgeçilebilir. Böyle bir karar çıkar mı? Şimdilik mümkün görünmese de, yol epeyce uzun. Siyasette 24 saatin bile çok uzun olduğu gerçeğini hatırlarsak, olağanüstü hamlelere de hazırlıklı olmak gerekir.

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz