Adrasan'da imar işlemleri durduruldu | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Adrasan’da imar işlemleri durduruldu
Adrasan’da imar işlemleri durduruldu

      KUMLUCA Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Adrasan Mahallesi merkez imar parselleri için imar çapı, ruhsat ve iskan işlemlerinin durdurulduğunu açıkladı. Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, kapanan Adrasan Belediyesi tarafından 2008 yılında Adrasan Mahallesi merkez kısmında yapılan 18 uygulamasına Antalya 3’üncü İdare Mahkemesi’nce iptal kararının verilmesiyle Kumluca Belediyesi tarafından temyiz işlemlerinin başlatıldığını ve temyiz […]

 

 

 

KUMLUCA Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Adrasan Mahallesi merkez imar parselleri için imar çapı, ruhsat ve iskan işlemlerinin durdurulduğunu açıkladı. Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, kapanan Adrasan Belediyesi tarafından 2008 yılında Adrasan Mahallesi merkez kısmında yapılan 18 uygulamasına Antalya 3’üncü İdare Mahkemesi’nce iptal kararının verilmesiyle Kumluca Belediyesi tarafından temyiz işlemlerinin başlatıldığını ve temyiz süreci tamamlanıncaya kadar Adrasan merkez kısmında imar işlemlerinin durdurulduğunu söyledi. Çetinkaya şunları kaydetti:

İLK PARSELASYON

“Adrasan Mahallesi merkez kısmında 18 uygulaması Adrasan Belediyesi tarafından 2006 yılında yapılmıştır. Bir kısım parsel maliklerinin 2006 yılında yapılan uygulamanın iptali için Antalya 3’üncü İdare Mahkemesi’nce açmış oldukları dava sonucunda 25 Mayıs 2016 tarihinde uygulamanın iptaline karar verilmiştir. İmar planında yapılan tadilat sebebiyle Adrasan Belediyesi tarafından 2008 yılında 18 uygulaması yeniden yapılmıştır. 2008 yılında yapılan uygulamanın iptali için bir kısım parsel maliklerince Antalya 3’üncü İdare Mahkemesi’ne kayıtlı olarak açılan davanın yapılan yargılaması sonucunda, 2008 yılında yapılan imar uygulamasının da iptaline karar verilmiştir. Adrasan Mahallesi merkezde yaklaşık 750 bin metrekare alanı kapsayan kısımda yapılan imar uygulamasının mahkeme kararı ile iptal edilmesi üzerine belediyemizce temyiz işlemleri başlatılmıştır. Dolayısıyla temyiz süreci tamamlanıncaya kadar Adrasan Mahallesi merkez imar parselleri için imar çapı, ruhsat ve iskan işlemleri belediyemizce durdurulmuştur. Ruhsatlı inşaatlarda mülkiyet problemi yaşanmaması için seviye tespit çalışmaları yapılacaktır. Adrasan sınırlarında 18 uygulanmış imar parseli kalmamıştır. Belediyemizce Üçbük mevkiini kapsayan 18 uygulaması başlatılmış olup uygulamanın tamamlanması ile ilk parselasyon işlemi Üçbük bölgesinde oluşacaktır.” (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz