Adalet yürüyüşünden erken tüyenler | Körfez Gazetesi
Türkiye, turist sayan tek ülke

Türkiye, turist sayan tek ülke

Ulaşım esnafı Muratpaşa’da

Ulaşım esnafı Muratpaşa’da

Başkan Dere güven tazeledi

Başkan Dere güven tazeledi

Norveçli kadın evinde ölü bulundu

Norveçli kadın evinde ölü bulundu

Alkollü kadından polise tehdit

Alkollü kadından polise tehdit

Adalet yürüyüşünden erken tüyenler
Adalet yürüyüşünden erken tüyenler

Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün 13’üncü gününe katılan ve sonuna kadar yürüyen CHP eski il başkan yardımcısı ve son il kongresinde başkan adayı olarak yarışan Bahadır Manyaslıoğlu, “Klavye başında ona, buna sallayan arkadaşların da en az bir etap yürüyüşe katılmasını dilerim. İnanın hiç de televizyondan görüldüğü gibi değil. Antalya örgütünü, yürüyüşün yarısı bile tamamlamadan orada […]

Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün 13’üncü gününe katılan ve sonuna kadar yürüyen CHP eski il başkan yardımcısı ve son il kongresinde başkan adayı olarak yarışan Bahadır Manyaslıoğlu, “Klavye başında ona, buna sallayan arkadaşların da en az bir etap yürüyüşe katılmasını dilerim. İnanın hiç de televizyondan görüldüğü gibi değil. Antalya örgütünü, yürüyüşün yarısı bile tamamlamadan orada bırakıp Antalya’ya geri dönen il başkanı, il kadın kolları ve 2 ilçe başkanına diyeceğim iki çift lafım var: Sayın seçilmişler, yola birlikte çıktığın kişi yoldaşındır, yoldaşlık başka şeye benzemez, yoldaş olmayı bilmeyenle de bir daha yola çıkılmaz! Çok ayıp ettiniz” diye sitem etti.

Maltepe’de büyük buluşma

CHP lideri Kılıçdaroğlu 68 yaşında. Ankara Güven Park’tan başlattığı Adalet Yürüyüşü’nü 15 gündür sürdürüyor. Her gün 20 ila 26 kilometre arası bir mesafeyi kat edip, bir gün sonra da kaldığı yerden devam ediyor. Yani öyle atlayarak, sadece yerleşim merkezlerinde yürüyerek, 5 kilometre kat edip sonra araca binerek yapılan bir yürüyüş değil bu. Bu ülkede adalet isteyen, adalet derdi olan, adalet bekleyen insanlar da belli parkurlarda destek veriyorlar. Ciddi bir kalabalık oluşuyor etrafında. Hedef Maltepe’de yüz binlerce insanın buluşacağı bir mitingle adalet arayışını en güçlü şekilde duyurmak. Bunun için son parkurda ülkenin her yerinden otobüslerle gelen insanların yürüyüşe katılması, son mesafenin birlikte kat edilmesi, Maltepe’de bekleyen yüz binlerle kucaklaşma düşünülüyor.

Biraz görün, sonra kaybol!

Şimdi dönelim Manyaslıoğlu’nun serzenişine. Adalet Yürüyüşü her sabah 8 gibi başlayıp 11’de mola veriliyor. 13.30 civarında da yeniden başlıyor. Sonra da 15’er dakikalık küçük molalarla o günkü güzergah bitiriliyor. Temsil anlamında yapılan destekler malum. Sanatçılar, uluslararası kuruluşların temsilcileri, sendika başkanları, diğer siyasi partilerden gelen destekler öncelikle simgesel bir değer taşıyor. Kılıçdaroğlu’yla yan yana yapılan bu destek yürüyüşleri öğlen verilen molaya kadar sürüyor. Buna kimsenin sözü yok zaten. Fakat çeşitli kentlerden giden partililerin öğlene kadar boy gösterip, fotoğraf çektirip, mesaj atıp, sonra ortadan kaybolması tepkileri de beraberinde getiriyor. Genel başkanı adım adım yürüyen bir partinin üyelerinin, il ve ilçe yöneticilerinin lideri ortada bırakıp hemen sahneden çekilmesi, araçlara binip geri dönmesi gerçekten rahatsız edici bir fotoğraf.

Liderini yolda bırakan örgüt

Parti örgütleri ve benzer katılımcıların 20 kilometrelik bir yolu bile yürümeye gönülsüz olması, ilk molada oradan tüymesi, sonra da sosyal medyada boy boy fotoğraflar paylaşması adalet arayışına gölge düşürüyor. Adalet, hukuk, demokrasi, özgürlük, eşitlik mücadelesi kararlılık ister. CHP’nin lideri iyi, kötü bu kararlılığı gösterirken, milletvekillerinin büyük bir kısmı da onunla birlikte yürümeye devam ederken, halk da arkasına takılmışken, il ve ilçe yöneticilerinin fotoculuk yapması gerçekten de ‘çok ayıp’. Ya gidin sonuna kadar yürüyün, ya da hiç gitmeyip kentinizde, ilçenizde bir şeyler yapın. Ama öyle adet yerini bulsun, görüntü olsun, dostlar alışverişte görsün kabilinden değil, işinizi ciddiye alarak yapın bunları. Bütün ülkedeki gözlerin döndüğü, dikkat kesildiği bir güzergahta yaptığınız her şey izleniyor, görülüyor, takip ediliyor. Benden söylemesi…

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz