2018’de genç çiftçiye 30 bin TL hibe | Körfez Gazetesi
Eski başkana sürpriz tören

Eski başkana sürpriz tören

Başkan Uysal, gençlerle gitar çaldı

Başkan Uysal, gençlerle gitar çaldı

Uyuşturucu taciri tutuklandı

Uyuşturucu taciri tutuklandı

Motosikletle kamyon çarpıştı

Motosikletle kamyon çarpıştı

Silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonu

Silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonu

2018’de genç çiftçiye 30 bin TL hibe
2018’de genç çiftçiye 30 bin TL hibe

Kırsal kalkınmaya yönelik tarımsal destek programlarında genç çiftçilere teşvik yüksek. Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı’nın 2018 bütçesi 503 milyon TL olarak açıklandı. Bu ödenekle 17 bin genç çiftçiye uygulayacağı proje karşılığına 30’ar bin TL hibe verilecek. HABER: Işık TUNÇEL Gıda ve Tarım Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, Avrupa Birliği’nin çok yıllı kırsal kalkınma programı olan IPARD […]

Kırsal kalkınmaya yönelik tarımsal destek programlarında genç çiftçilere teşvik yüksek. Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı’nın 2018 bütçesi 503 milyon TL olarak açıklandı. Bu ödenekle 17 bin genç çiftçiye uygulayacağı proje karşılığına 30’ar bin TL hibe verilecek.

HABER: Işık TUNÇEL

Gıda ve Tarım Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, Avrupa Birliği’nin çok yıllı kırsal kalkınma programı olan IPARD II’nin 2014-2020 yıllarını kapsayan çalışmasında çiftçilere toplam 1 milyar 45 milyon Euro hibe verilecek.  Kalkınma programından en fazla genç çiftçilerin yararlanması amacıyla, Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı’nın 2018 bütçesi 503 milyon TL olarak belirlendi. Bu ödenekle 17 bin genç çiftçiye uygulayacağı proje karşılığına 30’ar bin TL hibe verilecek. 2018 yılında 75 milyon euro’luk kırsal kalkınma bütçesi hazırlanarak “İşleme ve Pazarlama Tedbirleri” başlığıyla çağrısı yapılacak hibe desteğine özellikle genç çiftçilerin başvurması bekleniyor.

YENİLENEBİLİR PROJEYE BÜTÇE BAKANLIKTAN

2017 yılında kırsal kalkınmaya destek olarak toplam 374 milyon Euro hibe bütçesiyle iki çağrıda bulunan bakanlık, 2018 yılında ise 75 milyon Euro ‘luk yeni bir çağrıyla çiftçilere destekte bulunacak. IPARD uygulamasıyla 42 ilde çiftçilere destek verilirken, bu program dışındaki 39 ilde ise kırsal kalkınma yatırımları bakanlık bütçesinden gerçekleşiyor. 81 ilde IPARD’ın desteklemediği programlar arasında yenilenebilir enerji kaynakları ile çalışan seralar, hayvansal ve bitkisel içerikli gübre işleme projeleri, soğuk hava depoları, ham derileri işlenen atölyeler, çelik silo ve yenilenebilir enerji üretim tesisleri yer alırken bu programlara bakanlık %50 hibe desteği veriyor.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz