15 Temmuz etkinlikleri başladı | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

15 Temmuz etkinlikleri başladı
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 11 Temmuz 2017 - 14:13:47
15 Temmuz etkinlikleri başladı

FETÖ/PDY’nin darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’un, ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ ilan edilmesi nedeniyle Antalya’da bir dizi etkinlik düzenlenecek. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, halk tarafından önlenen hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’un, ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ kabul edilmesi ve birinci yıl dönümü etkinlikleriyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Antalya Valiliği’ndeki toplantıya Ak Parti Antalya Milletvekili […]

FETÖ/PDY’nin darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’un, ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ ilan edilmesi nedeniyle Antalya’da bir dizi etkinlik düzenlenecek. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, halk tarafından önlenen hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’un, ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ kabul edilmesi ve birinci yıl dönümü etkinlikleriyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Antalya Valiliği’ndeki toplantıya Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İl Jandarma Komutanı Kıd. Alb. Yusuf Kelleli, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, İl Müftüsü Orman Artan ile Gençlik ve Spor il Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu katıldı. Vali Karaloğlu, 15 Temmuz 2016’da Türkiye tarihinin en hain darbelerinden birinin, ülke demokrasisi ve milli iradesinin yaşadığını belirtti. Vali Münir Karaloğlu, 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkındaki Yasada ekim ayında yapılan bir değişiklikle 15 Temmuz’un ‘Demokrasi ve Mili Birlik Günü’ ilan edildiğini hatırlattı.

TÜM VALİLİKLERE GENELGE

15 Temmuz etkinlikleriyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzalı tüm valiliklere yapılacak etkinliklerle ilgili yazılı talimat gönderildiğini belirten Vali Karaloğlu, bu talimat kapsamında Büyükşehir Belediyesi, kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle bir çalışma yapılarak Antalya’daki etkinliklerin belirlendiğini açıkladı. Vali Karaloğlu, etkinliklerle ilgili şu çağrıda bulundu:”Amacımız Antalya’da nasıl 15 Temmuz gecesi bu millet hiçbir siyasi görüş ayrılığı, farkı gözetmeksizin milli iradesi, demokrasi geleceğine sahip çıktıysa bu etkinlik ve kutlamalara da milletimizin tamamının katılımını önemsiyoruz. Bütün siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri bu etkinliklerin içinde yer alsınlar. Yine o gece olduğu gibi demokrasi nöbetlerine insanlarımız gelsin ve yine demokrasisine sahip çıktıklarını ve 15 Temmuz’u unutturmayacaklarını göstersinler.” (DHA)

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz